Umowa na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski podpisana

Umowa na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski podpisana
Możliwość komentowania Umowa na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski podpisana została wyłączona, 01/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Warszawa

Umowa na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski z WXCA została podpisana w obecności ministra kultury prof. Piotra Glińskiego. Nowe Muzeum ma powstać na terenie Cytadeli Warszawskiej. Wszyscy liczą, że uda się je otworzyć w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muzeum Historii Polski zostało powołane w 2006 r., jednak do teraz nie posiada stałej siedziby. Tymczasowa znajduje się przy ul. Senatorskiej 35. Zespół muzealny, w którym będzie się znajdowało MHP będzie obejmował również Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie. MHP będzie prezentowało najważniejsze zagadnienia z historii państwa i narodu.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: propertydesign.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.