Umowa na kolejny odcinek S8 podpisana

Umowa na kolejny odcinek S8 podpisana
Możliwość komentowania Umowa na kolejny odcinek S8 podpisana została wyłączona, 10/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

W poniedziałek podpisano umowę na realizację odcinka od Radziejowic do Przeszkody w ramach S8 Radziejowice-Paszków – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Generalnym wykonawcą odcinka Radziejowice-Paszków została spółka Strabag Infrastruktura Południe. Wartość umowy to prawie 307 mln zł. Strabag na realizację zadania ma 31 miesięcy, czyli odcinek powinien zostać oddany do lipca 2019 r.

Rozbudowa DK8 do parametrów trasy ekspresowej pomiędzy Radziejowicami a Paszkowem została podzielona na dwa zadania. Pierwszym z nich jest budowa odcinka od Radziejowic do Przeszkody o długości 9,9 km, drugim natomiast odcinek od Przeszkody do Paszkowa o długości 11,6 km. Jego wykonawcą jest spółka Intercor.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: gddkia.gov.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.