Tunel pod Puławską dla rowerzystów?

Tunel pod Puławską dla rowerzystów?
Możliwość komentowania Tunel pod Puławską dla rowerzystów? została wyłączona, 28/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Mokotów, Ursynów, Warszawa

Jak informuje warszawa.wyborcza.pl możliwe, że rowerzyści i piesi doczekają się tunelu pod ul. Puławską. przy skrzyżowaniu z Rzymowskiego. Tunel ma połączyć Mokotów i Ursynów.

To rozwiązanie ułatwi życie przede wszystkim tym, którzy pracują w zagłębiu biurowym na Służewcu. Władze Mokotowa przekazały już ZDM koncepcję budowy inwestycji. Po północnej stronie tunelu znajdzie się chodnik, po południowej – ścieżka rowerowa. Rozwiązaniem, które również pojawi się w tunelu będzie oświetlenie, które będzie informować czy przejście jest otwarte czy zamknięte (np. w przypadku wysokiego poziomu wody w Potoku Służewieckim). Szef ZDM Łukasz Puchalski informuje, że inwestycja może być gotowa w 2017 r.

źródło: warszawa.wyborcza.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.