Trójmiasto przyciąga inwestorów

Trójmiasto przyciąga inwestorów
Możliwość komentowania Trójmiasto przyciąga inwestorów została wyłączona, 17/01/2014, przez␣, w␣Headline

Co przyciąga biznes do Trójmiasta? Jakie działania podejmuje samorząd, by zwiększyć konkurencyjność regionu w oczach inwestorów? Największe zrealizowane i planowane inwestycje w tej części kraju oraz oferta inwestycyjna metropolii a oczekiwania inwestorów i deweloperów – to wiodące tematy sesji inauguracyjnej konferencji Property Forum Trójmiasto, zaplanowanej na 19 lutego 2014 roku w Gdańsku.

Property Forum Trójmiasto to ósme z kolei regionalne spotkanie branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę portalu Propertynews.pl.

Regionalne konferencje Property Forum stały się platformą szerokiej debaty merytorycznej na temat nieruchomości komercyjnych w polskich regionach. Są również podsumowaniem najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych w danych województwach oraz inwestycji przeprowadzonych w tym lokalizacjach. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone nagrodą Prime Property Prize Trójmiasto 2014. Statuetki zostaną przyznane w sześciu kategoriach: Centrum handlowe, Biura, Hotele, Obiekty Logistyczno-Magazynowe, Deweloper oraz Inwestycja Komercyjna.

 

Kolejne sesje dyskusyjne Property Forum Trójmiasto będą dotyczyły sytuacji w poszczególnych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych: centrów handlowych, biurowym oraz hotelowym.

 

W dyskusji o centrach handlowych w województwie pomorskim prelegenci przedstawią m.in. analizę nasycenia nowoczesną powierzchnią handlową w regionie oraz plany inwestycyjne deweloperów.

 

Panel o rynku biurowym wprowadzi uczestników spotkania w tematy dotyczące mocnych i słabych stron aglomeracji Trójmiejskiej na tle głównych regionalnych rynków biurowych Polski, aktywności najemców tego typu powierzchni na terenie Metropolii Gdańskiej czy planów inwestycyjnych deweloperów.

 

Biznes czy turystyka – kto buduje popyt na usługi hotelarskie? – to temat dyskusji zaplanowanej w sesji dotyczącej trójmiejskiego rynku hotelarskiego. Eksperci i praktycy rynku omówią rentowność biznesu hotelarskiego w Trójmieście i województwie pomorskim, politykę samorządów a rozwoju turystyki wypoczynkowej i biznesowej oraz największe planowane i realizowane inwestycje hotelarskie w regionie.

Źródło:

http://www.propertynews.pl/

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.