Totalbud rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową w Łodzi

Totalbud rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową w Łodzi
Możliwość komentowania Totalbud rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową w Łodzi została wyłączona, 26/04/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA rozpoczyna w Łodzi inwestycję mieszkaniową spółki Yuniversal Development. Inwestycję tę stanowią trzy budynki wielorodzinne zaprojektowane przez pracownię Biprowłók. Trzykondygnacyjne budynki staną w Łodzi przy ulicach Dzwonowej i Przewodniej. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 1501 mkw., natomiast budynki staną na działkach o powierzchni 6634 mkw.

     Realizację inwestycji komentuje kierownik kontraktu z ramienia Totalbudu Jan Sawicki: „Należy wspomnieć, iż mamy do czynienia z dobrym projektem budowlanym wykonanym przez biuro projektowe o bardzo dużym doświadczeniu. Budowa rozpoczyna się kaskadowo na wszystkich trzech budynkach jednocześnie. Kończymy wykopy fundamentowe pod wszystkimi budynkami i niebawem zaczniemy właściwe prace fundamentowe”.

     Budynki podzielono na A, B i C. W budynku A zaprojektowano dziewięć mieszkań, w tym jedno mieszkanie jednopokojowe, trzy mieszkania dwupokojowe i pięć mieszkań trzypokojowych. W budynku B zaprojektowano 24 mieszkania, w tym sześć mieszkań jednopokojowych, 15 mieszkań dwupokojowych i trzy mieszkania trzypokojowe. W budynku zaprojektowano również cztery komórki lokatorskie oraz pomieszczenie administracyjne dostępne z zewnątrz. W budynku C zaprojektowano 27 mieszkania, w tym jedno mieszkanie jednopokojowe, 23 mieszkania dwupokojowe i trzy mieszkania trzypokojowe.

     W każdym z mieszkań zaprojektowano pokój dzienny, sypialnię, kuchnię lub aneks kuchenny oraz łazienkę. W każdym budynku zaprojektowano jedną klatkę schodową, z której dostępne są wszystkie mieszkania w budynku. Na parterach, pod biegami klatek schodowych, zaprojektowano pomieszczenia techniczne. Każdy budynek ma własną kotłownię zlokalizowaną na parterze dostępną z zewnątrz. Budynki nie są podpiwniczone.

     Jan Sawicki dodaje: „W inwestycji tej zadbano o walory przestrzenne, wizualne. Jest to duża działka, natomiast inwestycja nie jest realizowana w jej ostrych granicach. Dużą wagę poświęcono na separację między budynkami i danie mieszkańcom przestrzeni na teren zielony, który na finał budowy będziemy zagospodarowywali wraz z nasadzeniami. Będzie to bardzo estetyczny obiekt z własną zielenią”.

     Konstrukcja budynków będzie gotowa do połowy sierpnia. Stan surowy zamknięty inwestycja osiągnie w listopadzie. Oddanie obiektu do użytku planowane jest w lipcu 2023 roku.

Omnie Katarzyna Maciak

Avatar