Toruńskie zabytki będą ratowane – są pieniądze

Toruńskie zabytki będą ratowane – są pieniądze
Możliwość komentowania Toruńskie zabytki będą ratowane – są pieniądze została wyłączona, 21/04/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, Toruń

Ponad 30 toruńskich zabytków zostanie odrestaurowanych z pomocą miasta. 1,1 mln zł zostanie rozdysponowane przez władze Torunia.

Dzięki wsparciu dawny blask odzyskają 33 obiekty, należące do kościołów, firm, organizacji i osób prywatnych. Największe wsparcie jednostkowe w wysokości 130 tys. zł przyznano spółce Honest na wykonanie izolacji fundamentów przed wilgocią i odtworzenie stolarki okiennej w kamienicy przy ul. Mickiewicza na Bydgoskim Przedmieściu.

Toruń od 11 lat rozdziela dotacje na ratowanie zabytków, których odnowa jest bardzo kosztowana i często przekracza możliwości właścicieli. Bez pomocy ze strony miasta wiele cennych budynków i detali architektonicznych mogłoby ulec zniszczeniu.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.