To Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań

To Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań
Możliwość komentowania To Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań została wyłączona, 17/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, kredyty, MdM, mieszkania, mieszkaniowe

Polacy dużo częściej kupują nowe mieszkania, niż mieszkańcy pozostałych krajów europejskich. Według danych Eurostatu nasz kraj może być największym rynkiem deweloperskim na starym kontynencie.

Ubiegły rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych mieszkań, ale również pod względem rozpoczętych inwestycji czy wydanych pozwoleń na budowy. Za wzrostem sprzedaży, według ekspertów, stoją rekordowe niskie stopy procentowe. Część osób uznała, że lepiej inwestować w nieruchomości np. na wynajem niż trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym. Za sukcesem na rynku nieruchomości w 2015 r. stoi również program Mieszkanie dla Młodych. W dużych miastach co 6-7 mieszkanie deweloperskie sprzedane było dzięki MdM – podsumowuje Bartosz Turek z Lion’s Bank.

źródło: biznes.onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.