To był dobry miesiąc dla Atala

To był dobry miesiąc dla Atala
Możliwość komentowania To był dobry miesiąc dla Atala została wyłączona, 13/06/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, finanse, Headline, mieszkaniowe

Maj był zdecydowanie najlepszym miesiącem w historii ATAL S.A. Spółka sprzedała 171 mieszkań, a 153 zostały objęte rezerwacją. W minionym miesiącu poszerzono ofertę na krakowskim osiedlu Bronowice Residence, gdzie do sprzedaży trafił kolejny budynek – Bronowice Residence IVB.

W maju pozwolenie na użytkowanie uzyskały także budynki pierwszego etapu katowickiej inwestycji Atal Francuska Park. Na przełomie maja i czerwca  spółka przeprowadziła pierwszą publiczną emisję akcji, w ramach której pozyskała 143 mln zł brutto. Środki zostaną wykorzystane na rozwój działalności deweloperskiej.

W ciągu pięciu miesięcy 2015 roku, spółka sprzedała o 169 lokali więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz o 269 więcej niż w rekordowym pod względem sprzedaży 2013 roku.

Oferta dewelopera w maju br. powiększyła się o Bronowice Residence IVB. Będzie to  budynek mieszkalny, który stanie częścią krakowskiego kompleksu Bronowice Residence IV. W trzypiętrowym obiekcie znajdą się 22 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i układach pokoi. Cały kompleks Bronowice Residence IV składać się będzie z sześciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Na nowych lokatorów czekać będzie w sumie 141 mieszkań.

Źródło: materiały prasowe

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.