Thatcher czy Gierek? Kto będzie patronem ronda?

Możliwość komentowania Thatcher czy Gierek? Kto będzie patronem ronda? została wyłączona, 10/04/2013, przez␣, w␣lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

rondo by PanekRondo przy Dworcu Centralnym w Warszawie nie ma nadanego imienia. Radni SLD postanowili to zmienić i zaproponowali Edwarda Gierka jako patrona. Z kolei Platforma Obywatelska odpowiedziała zupełnie inną propozycją: uczczeniem pamięci niedawno zmarłej premier Wielkiej Brytanii – Margaret Thatcher.

Jak przyznaje Wojciech Bartelski, burmistrz Śródmieścia: – Pomysł jest w pewnym sensie kontrą, to jest wybór drogi politycznej i światopoglądu. Obie osoby dzieli prawie wszystko. Uzasadnieniem za Edwardem Gierkiem są inwestycje, jakie powstawały za jego czasów, także w Warszawie. Medal ma drugą stronę. Wskazałbym na gigantyczne zadłużenie kraju, recesję gospodarczą czy protesty robotnicze.

SLD odpowiada na to, że pamieć zmarłej osoby można w ten sposób uczcić dopiero pięć lat po śmierci. Ostateczna decyzja należy jednak do Rady Warszawy.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Panek (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.