Tereny pod inwestycje mieszkaniowe znowu pożądane

Tereny pod inwestycje mieszkaniowe znowu pożądane
Możliwość komentowania Tereny pod inwestycje mieszkaniowe znowu pożądane została wyłączona, 28/05/2014, przez␣, w␣ceny, Headline, inwestycje, miasta, regiony

Od ubiegłego roku trwa dobra passa terenów pod inwestycje mieszkaniowe. Od połowy 2013 r. zakup ziemi pod zabudowę wielorodzinną stanowi aż 55 proc. transakcji. Na drugim miejscu (40 proc.) plasuje się sprzedaż działek pod budowę biur i obiektów handlowych.

Jak informuje Robert Korczyński z firmy Emmerson: – W ubiegłym roku grunty inwestycyjne o największej wartości, za 215 mln zł, z czego 116 mln przeznaczono na działki pod zabudowę mieszkaniową, nabyli inwestorzy we Wrocławiu. Nieco mniej wydano w Krakowie — 208 mln zł, z czego 138 mln zł poszło na działki pod mieszkania, i w Trójmieście — 182 mln zł (86 zł mln zł pod zabudowę wielorodzinną). Najmniej, bo „tylko” 144 mln zł, przeznaczono na zakup gruntów inwestycyjnych w Poznaniu.

Mimo sporego zainteresowania działkami eksperci nie przewidują gwałtownych wzrostów cen. Grunty pod zabudowę mieszkaniową w Warszawie kosztują średnio 1,5-2 tys. zł. Najdrożej jest w Śródmieściu, na Górnym Mokotowie i na Ochocie.

Sprawdź aktualne ceny działek inwestycyjnych

Źródło: www.pb.pl

Photo by MartinD (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.