Tendencja Wrocławian do zamieszkiwania terenów podmiejskich

Tendencja Wrocławian do zamieszkiwania terenów podmiejskich
Możliwość komentowania Tendencja Wrocławian do zamieszkiwania terenów podmiejskich została wyłączona, 06/06/2012, przez␣, w␣dolnośląskie, domy, nieruchomości, Wrocław

Tereny podmiejskie Wrocławia są coraz silniej eksploatowane przez inwestorów i deweloperów. Widać to po dynamicznym rozwoju nowych struktur osiedlowych wokół stolicy Dolnego Śląska, które są  odpowiedzią na zapotrzebowania ludzi poszukujących miejsca wolnego od zgiełku miasta.  

Mieszkańcy Wrocławia przenoszą się najczęściej na południe i północny – wschód od miasta, czego głównym powodem jest dobre skomunikowanie tych rejonów z centrum, atrakcyjne ceny gruntów, jak również duże obszary zieleni.

To dlatego właśnie na tych terenach, w miejscowości Domaszczyn, mieszczącej się na terenie gminy Długołęka firma deweloperska Park Domaszczyn Sp. z o.o. buduje osiedle wolnostojących oraz dwulokalowych (czyli tzw. „bliźniaków”) domów jednorodzinnych.

Osiedle Park Domaszczyn będzie składało się ze 96 lokali mieszkalnych, czyli 48 dwulokalowych budynków. Dodatkowo na dwóch działkach powstaną wolnostojące domy  jednorodzinne. Teren osiedla ma powierzchnię 6,66 ha i jest to obszar  w pełni zagospodarowany oraz uzbrojony, tzn. posiadający kanalizację sanitarną, doprowadzoną wodę, prąd, gaz sieciowy, a także wykonane zostaną oświetlone drogi z kanalizacją deszczową, które dodatkowo, dla podniesienia estetyki osiedla, zostaną obsadzone drzewami.

– Oferujemy dwa rodzaje „bliźniaków”, pierwszy to domy o powierzchni 145 mkw, drugi to domy o powierzchni 170 mkw. W tym metrażu uwzględniony jest garaż o powierzchni 18 mkw. Oferujemy różne standardy wykończenia oraz szereg dodatkowych opcji, które będzie można wybrać – mówi architekt Małgorzata Jaksik, Menadżer w Park Domaszczyn Sp. z o.o.

Ceny domów w Parku Domaszczyn kształtują się w granicach 529 – 599 tys. zł. Kwota jest uzależniona od kilku czynników. m.in. rozszerzenia standardu wykonania, położenia budynku na osiedlu oraz wielkości działki.

– Budowa rozpoczęła się we wrześniu zeszłego roku. Na tym etapie prac sprzedaliśmy ponad 20 proc. inwestycji, a nieco większa część osiedla jest w trakcie budowy. Stało się to w przeciągu 9 miesięcy więc sądzimy, że reszta inwestycji powinna być sprzedana i wybudowana w przeciągu następnych 4 lat – podkreśla Małgorzata Jaksik.

Co przemawia na korzyść osiedla Park Domaszczyn?

Po otwarciu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia to miejsce stało się jeszcze bardziej atrakcyjne ze względu na bardzo dobrą komunikację. Do granicy Wrocławia jest około 150 metrów i tylko kilkaset metrów do łącznika autostradowego oraz drogi krajowej nr 8 Wrocław-Warszawa. Z Parku Domaszczyn będzie również można w łatwy sposób dostać się do wschodniej obwodnicy Wrocławia, tzw. Bielany – Łany – Długołęka. Taka lokalizacja zapewnia bardzo dobry dojazd z osiedla do praktycznie każdego punktu miasta, a z drugiej strony jest tu dużo terenów zielonych i rekreacyjnych.

Osiedle otoczone jest z trzech stron drzewami w tym z jednej strony lasem, który izoluje je od strony miasta. Pobliski las to również mnóstwo ciekawych terenów spacerowych, miejsc do biegania, wyjścia z psem, czy też uprawiania nordic walking. W samej gminie Długołęka, jak i w jej okolicach jest kilka stadnin koni oraz stawów hodowli ryb. Można zatem powędkować lub też po prostu kupić świeżą rybkę. Na terenach tych spotkać można różnorodne gatunki ptaków i zwierzyny, osiedle przylega do projektowanego obszaru ochronnego krajobrazu „Dolina rzeki Dobrej”. Niewątpliwym plusem usytuowania Parku Domaszczyn jest niewielka odległość do centrum handlowego Korona, które oprócz zakupów oferuje również kino, restauracje i centrum fitness, oraz ogólnopolskiej sieci handlu hurtowego Selgros. Mieszkańcy osiedla nie będą się więc nudzić, a dodatkowo infrastruktura osiedla podniesie walory tego miejsca i da gwarancję, że otrzymają oni komfort równy miejskiemu.

Tagi:␣
adautor

Omnie Investmap.pl

Avatar
Investmap.pl to ogólnopolski serwis prezentujący inwestycje budowlane, drogowe, mieszkaniowe prowadzone na terenie całego kraju. Najświeższym wiadomościom gospodarczym oraz tym z rynku nieruchomości i inwestycji towarzyszy galeria zdjęć z placów budowy na terenie naszego kraju. Więcej na http://www.firmy.net/blog/investmap-pl---inwestycje-i-spolecznosci-w-jednym-miejscu-nasi-partnerzy.html