Tegoroczne plany Tramwajów Warszawskich

Tegoroczne plany Tramwajów Warszawskich
Możliwość komentowania Tegoroczne plany Tramwajów Warszawskich została wyłączona, 16/01/2014, przez␣, w␣infrastruktura, inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W środę w czasie konferencji prasowej prezes Tramwajów Warszawskich informował o planach inwestycyjnych na najbliższe lata. Wiadomo już, że tory tramwajowe pobiegną z Dworca Zachodniego w kierunku Wilanowa. Mieszkańcom Warszawy przyjdzie jednak na to połączenie jeszcze poczekać, bo przetarg planowany jest dopiero na 2017 r.

Aktualnie trwa przetarg na koncepcję połączenia torów na ulicy Wolskiej z planowanymi torami na Kasprzaka. Z kolei na odcinku od placu Zawiszy do ronda Starzyńskiego tramwajarze planują modernizację. Nowa zajezdnia tramwajowa powstanie na Annopolu.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi TW porzuciły na razie pomysł budowy tramwaju na Gocław. Przesuwa się także termin budowy torów w kierunku Tarchomina. Z zapowiedzi wynika, że w tym roku ruszy budowa torów, które połączą linie na ulicy Powstańców Śląskich na Bemowie.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Joymaster (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.