Szpital MSW w Rzeszowie z nowym budynkiem

Szpital MSW w Rzeszowie z nowym budynkiem
Możliwość komentowania Szpital MSW w Rzeszowie z nowym budynkiem została wyłączona, 22/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, podkarpackie

W najbliższym czasie szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie wzbogaci się o budynek bloku operacyjnego. Jedna z najnowocześniejszych inwestycji szpitalnych na Podkarpaciu, o wartości blisko 30 mln zł brutto, zostanie zakończona w 2017 roku.

Rozpoczęły się już prace żelbetowe. Zadaniem będzie budowa budynku bloku operacyjnego wraz z łącznikiem z głównym budynkiem szpitala. Obiekt  będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych i będzie częściowo podpiwniczony. Inwestycję zrealizuje Skanska. Budynek bloku operacyjnego będzie obiektem wielofunkcyjnym.

a poziomie niskiego parteru powstanie Centralna Apteka, Oddział Rehabilitacji Dziennej, szatnie personelu, strefa dostaw do szpitala, strefa usuwania odpadów ze szpitala oraz pomieszczenia techniczne. I piętro to Oddział Chirurgii Ogólnej z 39 łóżkami, II piętro – pomieszczenia Centralnego Bloku Operacyjnego z trzema salami operacyjnymi, salą wybudzeń dla 4 pacjentów, pomieszczeniami dla personelu, pomieszczeniami zespołu szatniowego dla personelu, magazynami i pomieszczeniami technicznymi. Na poziomie III przewidziana jest kondygnacja techniczna z pomieszczeniami technicznymi i serwerownią. Na tym poziomie zlokalizowane zostaną centrale wentylacyjne. Wszystkie poziomy budynku zostaną połączone w pionie klatkami schodowymi oraz windami.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.