Szczecin buduje nową spalarnię

Szczecin buduje nową spalarnię
Możliwość komentowania Szczecin buduje nową spalarnię została wyłączona, 20/07/2012, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, miasta, pomorskie, regiony, Szczecin

To już druga, obok nowoczesnej oczyszczalni ścieków, tak duża inwestycja Szczecina związana z ochroną środowiska. W środę przedstawiciele spółki Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów podpisali umowę z Mostostalem Warszawa SA na budowę spalarni.

Prezydent miasta oświadczył, że dzięki spalarni w 2016 r. miasto będzie mogło skuteczniej radzić sobie z odpadami, a inwestycja podkreśli „nowoczesność i ekologiczność Szczecina”.

Wykonawca ma 1250 dni na realizację zamówienia. Całkowity koszt to ponad 666 mln zł. Z funduszy unijnych miasto otrzyma wsparcie w wysokości 255 mln zł netto, w ramach pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 280 mln zł netto, a 60 mln zł przekaże Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Endymion2000 (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.