„Syreni Śpiew” do rozbiórki

„Syreni Śpiew” do rozbiórki
Możliwość komentowania „Syreni Śpiew” do rozbiórki została wyłączona, 08/02/2016, przez␣, w␣apartamenty, architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, mieszkania, nieruchomości, Śródmieście, Warszawa

Znany pawilon z klubem „Syreni Śpiew” na warszawskim Powiślu ma iść do rozbiórki. W jego miejscu ma stanąć apartamentowiec z siłownią, basenem i spa. Jego inwestorem będzie Grupa Radius.

Nowa inwestycja ma rozpocząć się w 2017 r. W apartamentowcu znajdzie się 30 lokali zaprojektowanych przez znanych projektantów. Taka informacja wywołała oburzenie społeczników. Jedynie zabytkowa mozaika znajdująca się na elewacji budynku znajduje się pod ochroną. Zostanie ona przeniesione do apartamentowca. Miejscy aktywiści będą próbowali, aby pawilon znalazł się w rejestrze zabytków jako przykład architektury powojennego modernizmu. Wszyscy czekają na ostateczną decyzję miejskiego ratusza.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.