Strabag zakończył inwestycję na lotnisku w Balicach

Strabag zakończył inwestycję na lotnisku w Balicach
Możliwość komentowania Strabag zakończył inwestycję na lotnisku w Balicach została wyłączona, 11/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Kraków

Przebudowa skrzyżowań w ciągu drogi wojewódzkiej nr 774 – trasy dojazdowej do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach została zakończona. Wartość umowy między firmą Strabag a Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie to ok. 14 mln zł netto.

Inwestycja realizowana była w w formule „zaprojektuj i buduj”. W sumie w miejscu skrzyżowań powstało 6 rond: w ciągu DW 774 z drogą powiatową nr 2121K relacji Mydlniki-Balice-Brzoskwinia-Krzeszowice (ul. Krakowska), (ul. Na Lotnisko) z łącznicą autostrady A4 typu bezpośredniego węzła Balice II ( kier. Lotnisko Balice i Kraków Południe), (ul. Na Lotnisko) z łącznicą autostrady A4 typu pół-bezpośredniego węzła Balice II ( kier. Lotnisko Balice i Kraków Północ), z ul. Medweckiego, z drogą powiatową nr 2260K (ul. Olszanicka) oraz z DW 780 w Kryspinowie.

Dodatkowo, w ramach prac, wzmocniono konstrukcję jezdni i poszerzono ją. Przeprowadzono także odwodnienie drogi wraz z podczyszczaniem wody i odprowadzeniem jej do odbiorników. Powstały chodniki, zatoki autobusowe, wbudowano oświetlenie drogowe.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: strabag.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.