Strabag wykonawcą kolejnego odcinka S8

Strabag wykonawcą kolejnego odcinka S8
Możliwość komentowania Strabag wykonawcą kolejnego odcinka S8 została wyłączona, 25/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

Firma Strabag zaprojektuje i wybuduje odcinek S8 między Radziejowicami a Przeszkodą. Koszt budowy to 306,9 mln zł. Odcinek, który zrealizuje Strabag ma niecałe 10 km długości. Planuje się, że inwestycja będzie gotowa w I połowie 2019 roku.

Prace na tym odcinku będą trwały krócej, niż przewidywała to GDDKiA. Wykonawca zaproponował ich skrócenie z 34 do 31 miesięcy. Wydłużony natomiast zostanie okres gwarancyjny aż do 10 lat. Inwestycja obejmuje powstanie dwóch jezdni po dwa pasy w każdym kierunku, węzeł drogowy Żabia Wola, wiadukty, kładki oraz urządzenia ochrony środowiska. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po uprawomocnieniu się wyboru najkorzystniejszej oferty, a także kontroli uprzedniej postępowania przeprowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: wawalove.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.