Stare i nowe dworki i pałacyki

Stare i nowe dworki i pałacyki
Możliwość komentowania Stare i nowe dworki i pałacyki została wyłączona, 19/06/2012, przez␣, w␣inwestycje, mazowieckie, mieszkaniowe, nieruchomości, regiony

Dworki i pałace stanowią około 0,5% podaży domów w województwie mazowieckim i jest ich około 100.

Liczba tego typu anonsów nie zmienia się znacznie, ze względu na naturalnie ograniczoną podaż. W rezultacie zwiększenia się liczby indywidualnych inwestycji budowlanych, ale również komercyjnych, w ostatnich kilkunastu latach można mówić o pojawieniu się na rynku większej liczby nieruchomości typu dworek i luksusowych domów, które mogłyby śmiało uzyskać miano pałaców, jednak liczba oryginalnych budynków tego typu jest ograniczona.

Jednym z miejsc, w województwie mazowieckim, o którym można powiedzieć, że wyróżnia się, na tle innych lokalizacji, jest Konstancie-Jeziorna z XIX wieczną zabudową willową. Nieruchomości, które są tam oferowane można śmiało określać mianem pałacyków.

Warta odnotowania jest inna tendencja. Sprzedawane są nieruchomości odrestaurowane i zagospodarowane. W serwisie Szybko.pl pojawiają się również anonse informujące o zainteresowaniu dworkami i pałacami do remontu.

Dworek lub pałacyk możemy potraktować jako inwestycję przede wszystkim dlatego, że ilość tego typu nieruchomości jest ograniczona. W celu maksymalizowania zysków należałoby zakupić nieruchomość do renowacji: wyłożyć kilka a nie kilkanaście milionów złotych.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.