Standard & Poor’s zmienia rating Cypru

Standard & Poor’s zmienia rating Cypru
Możliwość komentowania Standard & Poor’s zmienia rating Cypru została wyłączona, 22/03/2013, przez␣, w␣Europa, finanse, świat

W czwartek agencja Standard & Poor’s obniżyła rating Cypru do CCC. Oznacza to, że kraj jest w wysokim stopniu niewypłacalny.

W komunikacie agencji można przeczytać: „Istnieje ryzyko, że wszelkie plany pomocowe okażą się niepopularne i trudne do wprowadzenia w życie, w sytuacji, w której mamy do czynienia z długotrwałym i głębokim regresem gospodarczym. W rezultacie uważamy, że rośnie ryzyko, iż Cypr nie będzie w stanie obsłużyć swoich długów”.

Cypr ma czas do poniedziałku na zebranie 5,8 mld euro. Jest to warunek otrzymania pakietu pomocowego od Unii Europejskiej. Europejski Banki Centralny zapowiada odcięcie się banków na Cyprze.

Źródło: wyborcza.biz

Photo by UniversityofCypruspics (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Daniel Kosiński

Avatar
Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.