Stadion Narodowy osiągnie rentowność w 2015 r.

Stadion Narodowy osiągnie rentowność w 2015 r.
Możliwość komentowania Stadion Narodowy osiągnie rentowność w 2015 r. została wyłączona, 10/10/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Jak poinformował w czwartek Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+, obiekt zamknie ten rok z niewielką stratą, ale w 2015 r. będzie już rentowny. Jak przyznał Półgrabski, stadion Wembley w Londynie stał się rentowny dopiero po siedmiu latach.

Spółka, która jest operatorem Stadionu Narodowego ma nowego prezesa od trzech miesięcy. Wcześniej Półgrabski pełnił funkcję sekratarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jak poinformował posłów w czasie czwartkowego wystąpienia: – W 2013 roku strata spółki wyniosła 11 milionów złotych, podczas gdy planowana była na poziomie 40. W tym roku nasz wynik finansowy może być bliski zeru, a negatywnie zakładając dwa miliony na minusie. Ale przy tej dynamice, przy wprowadzonych oszczędnościach, ograniczonych kosztach, nowych, kolejnych organizowanych imprezach na Stadionie Narodowym, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy zakładać, że będziemy na plusie w 2015 roku.

Zapoznaj się z aktualnymi cenami mieszkań i domów w Polsce

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Przemysław Jahr / Wikimedia Commons (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.