Stabilizacja na rynku mieszkaniowym

Stabilizacja na rynku mieszkaniowym
Możliwość komentowania Stabilizacja na rynku mieszkaniowym została wyłączona, 24/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, mieszkania, nieruchomości

Od kilku sezonów na rynku mieszkaniowym odnotowujemy stabilizację cen. Najnowszy odczyt Indeksu Cen Transakcyjnych Home Brokera i Open Finance – wskaźnika, który obrazuje realne zmiany cen mieszkań w największych miastach Polski to 814,25 pkt.

Wynik ten jest nieco niższy niż przed rokiem. Choć na rynku panuje stabilizacja cen, to jednak warto pokusić się o porównanie sytuacji na rynkach lokalnych. Przez ostatni rok ceny mieszkań wzrosły w Krakowie i Łodzi, jednak dalej najdroższe mieszkania znajdziemy w Warszawie. Spadek cen został odnotowany natomiast w Lublinie.

Średnio za mkw. mieszkania w Warszawie trzeba zapłacić 7 – 7,5 tys. zł. Najdroższy apartament jaki udało się sprzedać w stolicy kosztował 34 tys. zł za mkw. – podaje Home Broker.

Rok 2015 może przejść do historii – dla wielu deweloperów jest rekordowy. W tym roku deweloperzy rozpoczęli również budowę ponad 83 tys. nowych mieszkań. Być może kolejny rok będzie równie dobry dla inwestorów.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: homebroker.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.