Sprzedaż domu graniczy z cudem

Sprzedaż domu graniczy z cudem
Możliwość komentowania Sprzedaż domu graniczy z cudem została wyłączona, 01/02/2013, przez␣, w␣domy, mieszkaniowe, nieruchomości

Właściciele domów na sprzedaż muszą się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości. Obecnie sprzedaż domów w Polce graniczy niemal z cudem. Jest to związane z zastojem na rynkach pierwotnym i wtórnym. Przyczyną tego stanu rzeczy jest głównie zastój gospodarki, ale także ogólna niechęć Polaków do wydawania jednorazowo dużej ilości gotówki, a to nieodzownie związane jest z zakupem nieruchomości. Trzeba również zauważyć, że popyt na tej gałęzi rynku znacznie maleje w okresie zimowym, co nie ułatwia w dokonania sprzedaży. Można się spodziewać, że w kolejnych miesiącach ceny domów w dalszym ciągu będą spadać. Już teraz w porównaniu z rokiem ubiegłym są o kilka a nawet o kilkanaście procent niższe. Najnowsze dane ze Stanów Zjednoczonych wskazują natomiast na wzrost cen nieruchomości. Wskaźnik ich cen był w listopadzie o 5,5 procent wyższy niż rok wcześniej. To największy wzrost tego wskaźnika za oceanem od 2006 roku.

Źródło:

http://www.gazetaprawna.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.