Spalarnia śmieci w Bydgoszczy już jest gotowa!

Spalarnia śmieci w Bydgoszczy już jest gotowa!
Możliwość komentowania Spalarnia śmieci w Bydgoszczy już jest gotowa! została wyłączona, 01/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, ECO, Headline, infrastruktura, inwestycje, kujawsko-pomorskie

Najnowocześniejsza instalacja w Europie – spalarnia śmieci w Bydgoszczy już jest gotowa. Inwestycja rozpoczęła się w 2013 r., a jej wartość to 500 mln zł.

Generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum Astaldi oraz Termomeccanica Ecologia. Obiekt powstał na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Spalarnia rocznie ma przerabiać ok. 180 tys. ton odpadów z Bydgoszczy, Torunia i 15 gmin. Spalarnia ma zacząć pracować w przyszłym roku.

Instalacja ma być przyjazna dla ludzi i środowiska, będzie działała w trybie 24/7. Instalacja będzie produkować rocznie ok. 54 tys. MWh energii elektrycznej i blisko 648 tys. GJ ciepła.

Źródło: wnp.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.