Spadek cen mieszkań: 15 proc. w 5 lat

Spadek cen mieszkań: 15 proc. w 5 lat
Możliwość komentowania Spadek cen mieszkań: 15 proc. w 5 lat została wyłączona, 03/06/2013, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

1338479_35081541 (1)Aż 10-15 procent spadły ceny ofertowe mieszkań w ciągu ostatnich 5 lat. Eksperci podkreślają, że o rozwoju tego segmentu zadecydowały przede wszystkim łatwy dostęp do kredytów hipotecznych, sytuacja makroekonomiczna kraju oraz czynniki psychologiczne.

Z badań wynika, że najwięcej potaniały mieszkania z wielkiej płyty bo, aż o około 30 procent.

Popyt na mieszkania ciągle spada. Właściciele muszą obniżać ceny, by zachęcić do zakupu lokalu. Sytuacja może odwrócić się dopiero wówczas, gdy ożywi się popyt, ale na razie nic nie wskazuje na to, by chętnych na zakup mieszkania przybyło w najbliższym czasie. Jego zdaniem jest coraz trudniej z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Banki zaostrzyły politykę kredytową, m.in. w związku z rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego. Nie chcą udzielać kredytów w walutach obcych. Poza tym wymagają często od kredytobiorcy, by jego miesięczny dochód był wyższy co najmniej o połowę od raty kredytu.

 

Źródło:

http://www.forbes.pl

 

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.