Sopot Centrum już działa

Sopot Centrum już działa
Możliwość komentowania Sopot Centrum już działa została wyłączona, 20/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, handlowe, Headline, inwestycje, komercyjne, Sopot, usługowe

W piątek otwarto kompleks dworcowo-handlowo-usługowy znajdujący się w centrum Sopotu. Inwestycja realizowana była w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem funduszy unijnych. Wartość całej inwestycji to ponad 100 mln zł.

W piątek swoją działalność rozpoczął tylko dworzec oraz kilka placówek znajdujących się w kompleksie. Kolejne mają zostać otwarte na początku przyszłego roku. Hotel i biura także mają zostać oddane do użytku w 2016 roku. Wczoraj natomiast swoją działalność rozpoczęła Sopoteka, czyli galeria kultury miejskiej.

Powierzchnia zabudowy kompleksu to 23 tys. mkw., na której ma znaleźć się część dworcowa, 40 lokali handlowo-usługowych, hotel, biura oraz parking dla 240 samochodów.

Inwestorami publicznymi byli: Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Gmina Miasta Sopotu, którzy przekazali działki pod budowę, natomiast inwestorem prywatnym finansującym i realizującym budowę była Bałtycka Grupa Inwestycyjna S.A. 42 mln zł pochodziło z unijnego funduszu Jessica.

Sprawdź ceny najmu lokali handlowych

Źródło: onet.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.