Sopot buduje kolejne mieszkania komunalne

Sopot buduje kolejne mieszkania komunalne
Możliwość komentowania Sopot buduje kolejne mieszkania komunalne została wyłączona, 17/12/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Sopot

W Sopocie powstanie 50 nowych mieszkań komunalnych, których budowa ma ruszyć na przełomie 2017 i 2018 roku. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczną nowych mieszkań komunalnych. W konkursie zwyciężyli Anny Sałasińska, Jan Elert i Agnieszka Skrzyńska-Elert z Gdańska.

Mieszkania będą sąsiadowały z zabytkowym budynkiem. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 60 mkw. Część z nich będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W 2016 roku ruszy również budowa kolejnych 80 lokali komunalnych przy ul. Malczewskiego oraz przy ul. Świemirowskiej. Przez ostatnie 5 lat w Sopocie wybudowano 120 mieszkań komunalnych.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: dom.trojmiasto.pl

fot. pixabay.com

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.