Śląskie Pompeje czyli hotel „Pałac Saturna” w Czeladzi

Śląskie Pompeje czyli hotel „Pałac Saturna” w Czeladzi
Możliwość komentowania Śląskie Pompeje czyli hotel „Pałac Saturna” w Czeladzi została wyłączona, 02/10/2013, przez␣, w␣architektura i design, deweloperzy, Headline, komercyjne, marketing nieruchomości, nieruchomości, usługowe

Największą atrakcją hotelu „Pałac Saturna” w Czeladzi pod Katowicami są Termy Rzymskie – centrum SPA, zaprojektowane na wzór łaźni pompejańskich. Niepowtarzalny charakter obiektu powstał dzięki zastosowaniu produktów firmy Stegu z linii starożytnej CHARACTER.

Marzeniem Leszka Pustułki – śląskiego przedsiębiorcy – było stworzenie polskiego centrum łaźni i saun na wzór term rzymskich. Pomysł udało się zrealizować w 2010 roku, dzięki przebudowie stuletniego budynku pełniącego do 1996 roku funkcję dyrekcji kopalni „Saturn”. Stylizowany obiekt spełnia najwyższe standardy porównywalne z tego typu obiektami w Niemczech czy Finlandii gdzie moda na antyczne łaźnie i obiekty spa trwa co najmniej od połowy lat dwutysięcznych.

Aby w śląskim obiekcie uzyskać planowany efekt, konieczny był gruntowny remont polegający m.in. na pogłębieniu i powiększeniu powierzchni piwnic oraz podniesieniu poddasza. Na podstawie rycin zachowanych z czasów pompejańskich, w budynku odtworzono plan i elementy wyposażenia term rzymskich. W Pałacu Saturna zadbano również o detale – starożytne kolumny, figury, mozaiki czy chociażby „Wannę Kleopatry” – wykonaną z jednego kawałka marmuru, w całości rzeźbioną, do złudzenia przypominającą pierwowzór.

Wyzwanie stanowił oczywiście odpowiedni dobór rozwiązań technicznych w starożytnym stylu, a przy tym wytrzymałych na bardzo wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Niezastąpiona okazała się tutaj firma Stegu i jej marka

Inwestorowi zależało na uzyskaniu unikalnego, klasycznego wyglądu wnętrz Pałacu Saturna. Nasze technologie pozwalają na dużą elastyczność w spełnianiu oczekiwań klientów, a więc z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Specjalna linia  inspirowana kulturą Starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu wręcz idealnie wpasowywała się w klimat starożytnych term rzymskich. Największym wyzwaniem technicznym ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność były oczywiście sauny i baseny. Oprócz linii CHARACTER w budynku znalazło się jeszcze 6 innych naszych produktów – kamieniopodobne płytki Marseille, Imperia, Arena, Calabria i Jura, oraz cegłopodobne płytki Rustik – mówi Jacek Wróbel, szef działu inwestycji w firmie Stegu.

28 października 2010 roku, po dwóch latach przebudowy, obiekt został oddany do użytku. Produkty Stegu w pełni spełniły nasze oczekiwania – potwierdza Leszek Pustułka – inwestor.

Panele Stegu idealnie pasują do stylizowanej aranżacji wnętrz. Do dnia dzisiejszego goście są przekonani, że okładziny wykonano z kamienia naturalnego, co świadczy o klasie oferty Stegu. Po 3 latach użytkowania potwierdziła się też bardzo wysoka jakość produktu, który zdał egzamin w ekstremalnych warunkach. Płytki ułożone w saunie, gdzie temperatura sięga 120 stopni Celsjusza, są stale spryskiwane wodą, a ich wgląd mimo tego pozostał nienaganny. Również w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności produkty Stegu okazały się niezawodne. Na pewno będziemy je stosować przy dalszej rozbudowie naszego obiektu – dodaje Leszek Pustułka.

Firma Stegu, to rozpoznawalna marka europejska oferująca swoim Klientom szeroką gamę okładzin ściennych z betonu i gipsu, a ostatnio także z drewna (nowa linia produktowa Wood Collection), elementów ogrodowych oraz dekoracyjnych. Już od ponad 20 lat firma Stegu tworzy produkty inspirowane naturą, wykorzystując jedynie naturalne kruszywa i barwniki, stale unowocześniając design oraz metody produkcyjne.

Firma Stegu została nagrodzona Złotym Laurem Klienta 2013 w kategorii „Płytki elewacyjne” oraz tytułem Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013 za panele Pure z linii Wood Collection. Firma Stegu została również uhonorowana tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Partner Firm Zagranicznych“.

 

 

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.