Skonsultują z mieszkańcami przeniesienie palmy

Skonsultują z mieszkańcami przeniesienie palmy
Możliwość komentowania Skonsultują z mieszkańcami przeniesienie palmy została wyłączona, 20/01/2014, przez␣, w␣Headline, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Możliwe, że słynna palma na rondzie de Gaulle’a przestanie już niedługo być symbolem tej części Warszawy. Urzędnicy planują zmienić rondo na skrzyżowanie. Zanim to się stanie, zapytają o zdanie mieszkańców.

Projekt skrzyżowania można oglądać w Urzędzie m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79 do 12 lutego. Dnia 27 stycznia odbędzie się dyskusja publiczna w tej sprawie przy ul. Niecałej 2/4. Potem projekt trafi na sesję Rady Warszawy.

Głównym celem zmian jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Alej Jerozolimskich. Jeśli w miejscu ronda powstanie skrzyżowanie prostopadłe i ścieżki rowerowe, nie będzie już miejsca na palmę. Urzędnicy zapowiadają, że nie zrezygnują z elementu, który stał się częścią stołecznej panoramy. Palma prawdopodobnie zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Kudak (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.