Skomplikowane prawo na hiszpańskim rynku

Skomplikowane prawo na hiszpańskim rynku
Możliwość komentowania Skomplikowane prawo na hiszpańskim rynku została wyłączona, 10/07/2013, przez␣, w␣Headline, świat

BeFunky_spanish coast.jpgReformy w Hiszpanii wpływają na wartość tamtejszych nieruchomości. Zmiany są wprowadzane stopniowo od 1988 r. Polega to na dążeniu do nacjonalizacji wybrzeża.

Część prawa, która jest najbardziej kontrowersyjna zakłada wywłaszczenie prywatnej własności bez rekompensaty. Nie chroni więc dobra publicznego, co było głównym założeniem. Właściciele domów, którzy zgodnie z prawem je wybudowali, otrzymali koncesję, która w większości przypadków miała wygasnąć w 2018 r.

Po reformie koncesje wydłużyły się do 75 lat, legalne jest także ich kupowanie i sprzedawanie. Wcześniej możliwe było tylko dziedziczenie.

Zmiany wpłynęły na rynek. W niektórych rejonach doszło do jego liberalizacji. Nowe prawo zezwala na remontowanie domów, co było wcześniej zabronione. Teraz właściciele najbardziej pożądanych nieruchomości na wybrzeżu mogą poprawić standard swoich domów.

Źródło: www.propertywire.com

Photo by Duncharris (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.