Skanska sprzedała cztery biurowce w Krakowie i Katowicach

Skanska sprzedała cztery biurowce w Krakowie i Katowicach
Możliwość komentowania Skanska sprzedała cztery biurowce w Krakowie i Katowicach została wyłączona, 13/10/2015, przez␣, w␣biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, Katowice, komercyjne, Kraków, miasta, sprzedaż

To największa transakcja sprzedaży zrealizowana w tym roku na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa transakcja w historii działalności Skanska w regionie CEE  – Skanska Property Poland sfinalizowała sprzedaż czterech budynków biurowych zlokalizowanych w miastach regionalnych.

Nabywcą dwóch krakowskich inwestycji Kapelanka 42 A oraz Axis, a także budynków A i B katowickiego kompleksu Silesia Business Park o łącznej powierzchni 63 tys. mkw. jest fundusz zarządzany przez szwedzkiego inwestora Niam.

W Niam cieszymy się, że udało nam się zrealizować transakcję zakupu portfolio czterech budynków klasy A z długoterminowymi umowami najmu od jednego z najważniejszych deweloperów w regionie – mówi Johan Bergman, prezes zarządu Niam.

Sprzedaż portfolio projektów jest ważnym etapem w działalności Skanska Property Poland. W najbliższych latach Skanska będzie dalej umacniać swoją pozycję w polskich miastach regionalnych i w stolicy, gdzie prowadzi inwestycje. Będzie też kontynuować bliską współpracę z najemcami sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: skanska.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.