Skanska rusza z budową biurowca w Łodzi

Skanska rusza z budową biurowca w Łodzi
Możliwość komentowania Skanska rusza z budową biurowca w Łodzi została wyłączona, 03/09/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, komercyjne, Łódź, nieruchomości

Skanska zrealizuje drugą inwestycję biurową w Łodzi pod nazwą Nowa Fabryczna na terenie Nowego Centrum Łodzi. Biurowiec ma zostać oddany do użytku na przełomie II i III kwartału 2017 roku.

Budynek zaoferuje najemcom ok. 21,5 tys. mkw. Projekt Nowa Fabryczna składać się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców. Obecnie na terenie inwestycji realizowane są prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. Budynek zaprojektowany został na potrzeby ok. 2200 pracowników.

Nowa Fabryczna powstaje w bliskiej odległości od Dworca Łódź Fabryczna. Budynek Nowa Fabryczna zostanie zrealizowany zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, o czym świadczyć będą rozwiązania zastosowane w budynku. Autorem projektu architektonicznego budynku Nowa Fabryczna jest śląska pracownia medusa group. Generalnym wykonawcą budynku będzie firma Skanska S.A. Komercjalizację obiektu przeprowadzi Skanska Property Poland.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: skanska.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.