Silver Tower Center otwiera podwoje

Silver Tower Center otwiera podwoje
Możliwość komentowania Silver Tower Center otwiera podwoje została wyłączona, 03/11/2014, przez␣, w␣biurowe, Headline, komercyjne, nieruchomości

Elegancki hotel, przestronne biura z widokiem na centrum Wrocławia i część handlowa na parterze – od dziś Silver Tower Center oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Wśród największych najemców biurowych jest polski oddział Luxoft, międzynarodowej firmy z branży IT.

Silver Tower Center to nowoczesny kompleks biurowo-hotelowo-usługowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, przy Placu Konstytucji 3 Maja. Budowa trwała dwa lata, a od 1 października br. pierwszych gości przyjmuje już znajdujący się tu trzygwiazdkowy hoteli ibis Styles Wrocław Centrum.

– Otwarcie Silver Tower Center jest ważnym wydarzeniem dla naszej firmy, to kolejny istotny krok w naszych biznesowych planach w Polsce i zagranicą. Wrocław to wyjątkowe miejsce, bardzo perspektywiczne i dynamicznie rozwijające się miasto, przyciągające wielu zagranicznych inwestorów. Cieszymy się, że mogliśmy tu zrealizować tak prestiżową inwestycję – mówi Oleg Vyshniakov.

 Chociaż budynek liczy 14 kondygnacji (w części wysokiej) i ponad 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej (w tym 16 tys. mkw. powierzchni najmu), jego lokalizacja i standard sprawiły, że od rozpoczęcia komercjalizacji na oferowane tu lokale nie brakowało chętnych. Przestrzeń biurowa rozplanowana została na dwunastu kondygnacjach obiektu, w części niższej oraz wysokiej, o łącznej powierzchni ok. 7,5 tys. mkw. – Miło nam poinformować, że swoje biuro będzie tu miał wrocławski oddział Luxoftu, międzynarodowej firmy z branży IT. Już wkrótce przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby i zajmie docelowo trzy piętra, powierzchnię około 1,8 tys. mkw. – mówi Aleksandra Sikora, manager ds. najmu Silver Tower Center.

Luxoft, spółka powstała w 2000 roku, specjalizuje się w obsłudze m.in. bankowości inwestycyjnej, lotnictwa, telekomunikacji i energetyki. Dostarcza platformy i systemy IT dla ponad klientów z całego świata, m.in. dla Boeinga, IBM, Deutsche Bank, UBS czy Forda. W Polsce działają dwa biura –

w Krakowie i od lipca 2013 roku we Wrocławiu. Umowa najmu z firmą Luxoft została podpisana za pośrednictwem firmy Knight Frank, która wspiera Wisher Enterprise nie tylko przy zarządzaniu budynkiem, jak również w procesie komercjalizacji powierzchni biurowych. Jak mówi Aleksandra Sikora, na bardzo zaawansowanym etapie są też rozmowy z innymi firmami zainteresowanymi powierzchnią biurową. Zostały podpisane listy intencyjne i trwają ustalenia dotyczące rozwiązań technologicznych oraz aranżacji przestrzeni, po zakończeniu których finalizowane będą ostateczne umowy. Tak naprawdę wolne pozostały już tylko powierzchnie na dwóch ostatnich piętrach, z wyjątkowym widokiem na Wrocław.

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.