Sektor budowlany najsłabszy na giełdzie

Sektor budowlany najsłabszy na giełdzie
Możliwość komentowania Sektor budowlany najsłabszy na giełdzie została wyłączona, 05/09/2012, przez␣, w␣finanse, raporty

Mimo dobrej koniunktury na warszawskim parkiecie w sierpniu walory spółek budowlanych i deweloperskich nie dały akcjonariuszom powodów do zadowolenia. WIG-Budownictwo był najsłabszym indeksem sektorowym i stracił w minionym miesiącu 7%, a WIG-Deweloperzy zniżkował o 4,7%. Indeks WIG zyskał w sierpniu 3,5%. Od końca 2011 r. WIG-Budownictwo poszedł w dół o 44%,a WIG-Deweloperzy obniżył się o 16%. To wszystko przy zwyżce WIG o ponad 10%. Tak słaba postawa spółek budowlanych i deweloperskich nie może dziwić w kontekście wyników, jakie wypracowały w II kwartale. Ich symbolem jest 1,6 mld zł straty netto, jaką w tym czasie zanotowało PBG. Wśród ostatnich deweloperów mieszkaniowych, którzy podali wyniki za II kwartał zarówno Polnord, jak Gant wykazały wzrost przychodów w porównaniu z II kwartałem 2011 r., ale towarzyszył temu regres zysków.

Źródło: Home Broker Daily

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Avatar
Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.