Sąsiedztwo dyktuje ceny mieszkań

Sąsiedztwo dyktuje ceny mieszkań
Możliwość komentowania Sąsiedztwo dyktuje ceny mieszkań została wyłączona, 28/05/2013, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

830358_modern_housingBardzo często szukając mieszkania na rynku wtórnym dużą uwagę zwracamy na sąsiadów. Może zdarzyć się tak, że lokum spełnia odpowiednie standardy,  jednak wprost  przeciwnie do sąsiedztwa.

Na polskim rynku pytanie o sąsiadów pada prawie zawsze podczas oglądania mieszkań używanych.

Z analiz wynika, że z reguły pozytywnie odbieramy sąsiedztwo osób starszych. Uważamy, że dbają oni o bezpieczeństwo, a poproszone o przysługę, nie odmawiają. Mogą np. pod naszą nieobecność odebrać paczkę od kuriera.

Niemiły sąsiad może też utrudnić sprzedaż mieszkania, a nawet zmusić do obniżenia ceny. Zdarza się, że sąsiedzkie waśnie idą tak daleko, że widząc potencjalnych nabywców sąsiad zaczepia ich i w rozmowie próbuje zniechęcić do zakupu. Od kupna mieszkania może odstraszyć sąsiedztwo: osób posiadających hałaśliwe zwierzęta, głośne, niezapowiedziane imprezy do białego rana. . W skrajnych przypadkach zdarza się, że uciążliwi sąsiedzi doprowadzają do wyprowadzki.

Wyżej wymieniony efekt może dać już sam widok grupki sąsiadów spożywających alkohol przed blokiem. Transakcję może uniemożliwić nawet trudny charakter sąsiada.

Źródło:

http://www.ekonomia.rp.pl

Tagi:␣
front

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.