Rynek pierwotny bardziej opłacalny

Rynek pierwotny bardziej opłacalny
Możliwość komentowania Rynek pierwotny bardziej opłacalny została wyłączona, 23/04/2012, przez␣, w␣ceny, finanse, inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Oferty mieszkań na rynku pierwotnym są dużo bardziej atrakcyjne niż na rynku wtórnym. Deweloperzy są skłonni dawać upusty cenowe, a nowe mieszkania szybciej tanieją niż używane.

Rafał Stec z KNC Nieruchomości uważa, że sprzedawcy mieszkań używanych utrzymują stawki sprzed 4-5 lat. Przez tak wysokie ceny kupujący omijają agencje nieruchomości, a szukają atrakcyjnych ofert nowych mieszkań.

Eksperci uważają, że obecny czas sprzyja zakupom mieszkaniowym. Kolejne nowe inwestycje powodują, że deweloperzy są otwarci na negocjacje. Do sprzedania jest też dużo mieszkań, które chcą sprzedać ci, którzy nie byli w stanie ich spłacić. Na rynku pierwotnym z kolei warto polować na ostatnie mieszkania z danej inwestycji, najczęściej są one sprzedawane ze sporymi rabatami.

Źródło: www.ekonomia24.pl

Photo by Paweł Stefanowski (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.