Rynek nieruchomości luksusowych ma się dobrze

Rynek nieruchomości luksusowych ma się dobrze
Możliwość komentowania Rynek nieruchomości luksusowych ma się dobrze została wyłączona, 11/12/2015, przez␣, w␣apartamenty, budownictwo, ceny, finanse, Headline, inwestycje, mieszkaniowe

Z raportu KPMG wynika, że Polacy się bogacą i inwestują w apartamenty. W 2015 r. wartość rynku nieruchomości luksusowych wzrosła o 3% w stosunku do roku ubiegłego i wynosi 1,134 mld zł. Szacuje się, że w 2018 r. będzie to już 1,338 mld zł.

– Przewidujemy, że rynek nieruchomości luksusowych będzie się rozwijał znacznie szybciej niż dotychczas. Polskę czekają czasy prosperity, mieszkańcy będą się bogacić, a swoje pieniądze zechcą dobrze ulokować. Luksusowy apartament to inwestycja, która, w odróżnieniu choćby od samochodu, nie traci na wartości, a bywa że zyskuje – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław, luksusowego multifunkcyjnego kompleksu, w którym znajdą się m.in. apartamenty, penthouse’y, biura i pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton.

Z raportu KPMG wynika, że w 2015 r. liczba Polaków, którzy zarabiają ponad 7,1 tys. zł miesięcznie to 969 tys., natomiast w przyszłym roku może przekroczyć rekordowy milionowy próg. Polacy coraz chętniej kupują luksusowe apartamenty i penthouse’y. W związku z tym będzie się rozwijał także rynek nieruchomości luksusowych – specjaliści szacują, że w najbliższym czasie powstanie ok. 1 tys. apartamentów.

Informacje o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: polskatimes.pl 

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.