Rynek magazynowy w Polsce najszybciej rozwija się w Poznaniu

Rynek magazynowy w Polsce najszybciej rozwija się w Poznaniu
Możliwość komentowania Rynek magazynowy w Polsce najszybciej rozwija się w Poznaniu została wyłączona, 09/10/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, inwestycje, komercyjne, magazynowe, Poznań

W I półroczu 2015 r. Poznań wzbogacił się o 207 tys. mkw. powierzchni magazynowej – był to najlepszy wynik spośród rynków magazynowych w kraju. W budowie natomiast do końca półrocza było 71 tys. mkw. magazynów.

Poznań jest magnesem dla inwestorów, a jego udział w krajowym popycie netto w I półroczu sięgnął 14%. W okresie od stycznia do końca czerwca w Poznaniu podpisano umowy najmu powierzchni magazynowej na ponad 118 000 mkw., z czego 109 000 mkw. przypadło na nowe kontrakty (jeden z najlepszych wyników w kraju). Poznań ma również najmniejszy wskaźnik pustostanów  w Polsce – wynosi on 1,5%. Czynsze efektywne za metr kwadratowy powierzchni magazynowej kształtują się w przedziale 2,15 – 3,00 euro miesięcznie.

Najważniejszym czynnikiem umożliwiającym rozwój Poznania jako lokalizacji pod projekty magazynowe i logistyczne jest dobra infrastruktura transportowa oraz położenie na jednym z głównych korytarzy tranzytowych łączących Europę Zachodnią i Wschodnią – obok autostrady A2. Dzięki bliskości granicy z Niemcami, relatywnie dużej i zamożnej aglomeracji oraz obecności fabryki Volkswagena, region ten stanowi interesującą lokalizację dla najemców z sektorów motoryzacyjnego, logistycznego i handlowego – zaznacza Michał Śniadała, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych z JLL. ​

Sprawdź ceny najmu powierzchni magazynowej

Źródło: jll.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.