Ruszyła budowa wieżowca Olivia Star

Ruszyła budowa wieżowca Olivia Star
Możliwość komentowania Ruszyła budowa wieżowca Olivia Star została wyłączona, 05/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, ceny, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne

Rozpoczęła się budowa najwyższego budynku w Olivia Business Centre. Wieżowiec Olivia Star zwiększy powierzchnię biurową Olivia Business Centre z 73 tys. mkw. do ponad 100 tys. mkw. Budowa rozpoczęła się w kwietniu br., a planowane ukończenie prac nastąpi w IV kwartale 2016 r. Olivia Business Centre utrzyma w ten sposób tempo oddawania do użytku jednego budynku rocznie.

Olivia Business Centre jest prestiżowym, bezpiecznym i tętniącym życiem centrum biznesowym zlokalizowanym w samym sercu metropolii, tuż obok Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. W centrum znalazły swoje miejsce między innymi takie marki jak: Allianz, Amazon.com Ivona Software, Bayer, Energa, Epam Systems, Noble Bank, PKO BO, PwC, Sii, Starbucks czy ThyssenKrupp.

Olivia Business Centre oferuje najwyższej jakości powierzchnie biurowe począwszy już od 10, przez 100, aż po 1000 i więcej metrów kwadratowych, dopasowując ofertę do indywidualnych potrzeb firmy. W Centrum swoje biura mają zarówno polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i korporacje zatrudniające kilkuset pracowników.

Rezydenci centrum mają dostęp do wielu usług, takich jak: pozyskiwanie funduszy na rozwój firmy, wsparcie przy rekrutacji pracowników, doradztwo prawne, księgowe i podatkowe, wsparcie marketingowe i teleinformatyczne. Do ich dyspozycji pozostają także 3 centra konferencyjne, centrum medyczne, restauracje, przedszkole i żłobek, 3 banki, nowoczesne gimnazjum, kawiarnia, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. W ostatnim czasie oficjalnie otwarta została przestrzeń O4 ,czyli akcelerator przedsiębiorczości z biurami typu instant office. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów.

Gdańsk jest znakomitym miejscem zarówno do prowadzenia biznesu, jaki i do życia. Potrzebuje jednak nowych przestrzeni, w których ludzie i firmy będą twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali. Obecnie w Olivia Business Centre pracuje ok. 5 tys. osób. Kolejne 5 tys. miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych kilku lat, m.in. dzięki budowie wieżowca Olivia Star. Chcemy, aby wykształceni młodzi ludzie z całej Polski kontynuowali swoje kariery zawodowe w Gdańsku. W Olivia Business Centre każdy może znaleźć miejsce dla siebie i aktywnie realizować swoje pomysły. Nie byłoby tak, gdyby nie współpraca z instytucjami publicznymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami. Dzielnica biznesowa, która dzięki tej kooperacji powstała w Gdańsku-Oliwie, jest projektem wyjątkowym w skali kraju – przedstawia wizję rozwoju centrum Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: mp

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.