Ruszyła budowa osiedla Żoliborz Artystyczny

Ruszyła budowa osiedla Żoliborz Artystyczny
Możliwość komentowania Ruszyła budowa osiedla Żoliborz Artystyczny została wyłączona, 27/05/2013, przez␣, w␣inwestycje, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Uncategorized, Warszawa, Żoliborz

Dom-Development-buduje-Zoliborz-Artystyczny-117752-900x900Na Żoliborzu w przeciągu zaledwie 6 lat ma powstać około 1,7 tys. mieszkań.

Przy ulicy Powązkowskiej 7/13 rozpoczęła się budowa pierwszych budynków na osiedlu Żoliborz Artystyczny. Na liczącej 10 ha działce powstanie osiedle z trzynastoma budynkami. Zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego utrzymane zostaną rosnące na tym terenie drzewa. Deweloper wybuduje też drogi, z których będą korzystać nie tylko mieszkańcy. Projekt osiedla stworzyli architekci z pracowni Mąka Sojka Architekci.

W I etapie inwestor wybuduje trzy bloki z 233 mieszkaniami. Będzie to siedmiopiętrowy budynek przy bulwarze im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w kolonii (tak zgodnie z lokalną tradycją nazywane są kwartały) im. Jerzego Kawalerowicza. W najwyższym budynku zaprojektowano 26 mieszkań o podwyższonym standardzie, o metrażu od 51,5 do 173 mkw.

 

 

Źródło:

http://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.