Rozbiórka Uniwersamu na Grochowie pod koniec stycznia 2016 r.

Rozbiórka Uniwersamu na Grochowie pod koniec stycznia 2016 r.
Możliwość komentowania Rozbiórka Uniwersamu na Grochowie pod koniec stycznia 2016 r. została wyłączona, 10/11/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, handlowe, Headline, komercyjne, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Praga, Warszawa

Rozbiórka słynnego Uniwersamu na Grochowie ma rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2016 r. Inwestor – Dantex – przewiduje, że rozbiórka potrwa około półtora miesiąca. Budowa nowego budynku rozpocznie się na wiosnę.

Nowy obiekt będzie miał ośmiopiętrowe podium, z którego wyrastać będą dwie wieże. W sumie budynek osiągnie wysokość 15 kondygnacji. Wewnątrz budynku znajdzie się zielony dziedziniec. Łącznie w gmachu zmieści się 460 mieszkań. Pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić w marcu 2018 r. Na parterze oraz pierwszym budynku znajdzie się galeria handlowa o powierzchni 12 tys. mkw. Głównym najemcą ma być sklep Społem. Inwestor zapowiada, że zabytkowe neony powrócą na elewację.

Informacje o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: nowawarszawa.pl

fot. nowawarszawa.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.