Rozbiórka Uniwersamu Grochów

Rozbiórka Uniwersamu Grochów
Możliwość komentowania Rozbiórka Uniwersamu Grochów została wyłączona, 14/01/2016, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, Headline, inwestycje, komercyjne, miasta, mieszkania, nieruchomości, Praga, Warszawa

Coraz bliżej rozbiórki Uniwersamu Grochów, a już w marcu ma rozpocząć się budowa nowego budynku, który stanie w jego miejscu. Po pawilonie ma pozostać jedynie rzeźba „Panienki” oraz neon „Universam Grochów”.

Budynek rozpoczął swoją działalność w 1977 r. i był jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na warszawskim Grochowie. W jego miejscu ma powstać ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy, z którego będą wyrastać dwie 15-metrowe wieże. Znajdzie się w nim 460 lokali mieszkalnych, centrum handlowe oraz biura. Inwestycja ma być gotowa w 2018 r. Uniwersam Grochów był czynny do 31 grudnia 2015 r.

źródło: bryla.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.