Rośnie aktywność inwestorów na rynku magazynowym

Rośnie aktywność inwestorów na rynku magazynowym
Możliwość komentowania Rośnie aktywność inwestorów na rynku magazynowym została wyłączona, 29/10/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, komercyjne

Jak informuje firma doradcze JLL, pod koniec roku popyt netto na rynku magazynowym może sięgnąć miliona metrów kwadratowych. Jak przyznaje Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Polsce: – Polski rynek magazynowy pozostaje w bardzo dobrej formie. Nastroje najemców i deweloperów są nadal pozytywne, a III kwartał był czwartym z rzędu, kiedy odnotowano wzrost popytu rok do roku. Łącznie w III kw. Wynajęto 343 tys. mkw., z czego 261 tys. mkw. przypadło na nowe umowy i ekspansje, a 82 tys. mkw. na odnowienia istniejących kontraktów. Co istotne, popyt netto od początku roku sięgnął 787 tys. mkw. Przy takim tempie najmu spełniają się nasze prognozy, według których popyt netto może wynieść nawet milion mkw. na koniec 2014. Popyt brutto, uwzględniający nowe umowy, ekspansje i odnowienia dotychczasowych kontraktów, w okresie I – III kw. sięgnął 1,225 mln mkw. i przekroczy 1,5 mln mkw. w tym roku. Głównym odbiorcą projektów magazynowych pozostają operatorzy logistyczni.

W III kwartale największym zainteresowaniem najemców cieszył się Górny Śląsk. Na kolejnych miejscach znalazły się region warszawski, poznański i wrocławski.

Zapoznaj się z cenami wynajmu lokali magazynowych

Źródło: www.propertynews.pl

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.