Robyg kupuje na Bemowie

Robyg kupuje na Bemowie
Możliwość komentowania Robyg kupuje na Bemowie została wyłączona, 15/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, Bemowo, budownictwo, deweloperzy, działki, Headline, inwestycje, sprzedaż, Warszawa

Grupa Robyg podpisała umowę przedwstępną nabycia działki o powierzchni ponad 2 ha na warszawskim Bemowie. Łączna cena netto za nieruchomość wynosi niemal 20 mln zł. Nowo zakupiony teren pozwoli na wybudowanie około 550 lokali mieszkalnych i komercyjnych. Działka jest zlokalizowana w zielonej części Bemowa, w pobliżu projektu Grupy ROBYG – Young City.

„Biorąc pod uwagę dużą popularność projektu Young City oraz fakt, że dzielnica Bemowo rozwija się niezwykle dynamicznie – między innymi dzięki nakładom Grupy ROBYG – spółka zdecydowała o dalszym inwestowaniu i rozpoczęciu kolejnego projektu w tej atrakcyjnej dla potencjalnych nabywców dzielnicy. Dogłębnie przemyślana decyzja o zakupie została podjęta ze względu na doskonałą lokalizację nieruchomości – w pobliżu planowanej stacji metra – i potencjał rozwojowy okolicy.” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG zakontraktowała w I kwartale 2015 roku 534 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji), co pozwoliło firmie utrzymać pozycję lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Zysk netto Grupy wyniósł 17 mln zł i wzrósł o 74,1% w stosunku do I kwartału 2014 roku, natomiast ekonomiczny zysk netto sięgnął 21 mln zł.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.