Remont pałacu Krasińskich jeszcze w tym roku

Remont pałacu Krasińskich jeszcze w tym roku
Możliwość komentowania Remont pałacu Krasińskich jeszcze w tym roku została wyłączona, 17/07/2014, przez␣, w␣Headline, mazowieckie, miasta, nieruchomości, regiony, Warszawa

Jak zapowiada Małgorzata Omilanowska, minister kultury, jeszcze w tym roku rozpocznie się remont pałacu Krasińskich. Najpierw zostaną odnowione elewacje i rzeźby oraz zainstalowane ekrany multimedialne, a następnie planowany jest remont wnętrz zabytku.

Jak przyznaje Omilanowska, pałac przetrwał zawirowania historii jako ruina i wiele wysiłku kosztowało doprowadzenie go do dzisiejszego stanu. Budynek nie miał większych remontów – Projekt, przygotowany przez Bibliotekę Narodową zakłada, że nie tylko będzie on ładniejszy, ale że będzie on też bardziej dostępny, otwarty, mocniej niż do tej pory zostanie włączony w obieg życia kulturalnego i turystycznego Warszawy.

Pałac Krasińskich powstał w drugiej połowie XVII wieku. Spłonął w czasie powstania warszawskiego. Remont obiektu potrwa do kwietnia 2016 r. Inwestycja pochłonie 13,7 mln zł.

Zapoznaj się z cenami mieszkań i domów w Warszawie

Źródło: www.tvn24.pl

Photo by Olekwarszawiak (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.