Remont kolei w trzech województwach zatwierdzony przez KE

Remont kolei w trzech województwach zatwierdzony przez KE
Możliwość komentowania Remont kolei w trzech województwach zatwierdzony przez KE została wyłączona, 09/12/2014, przez␣, w␣Headline, infrastruktura, PKP, publiczne

Komisja Europejska zatwierdziła inwestycje w wysokości 202,9 mln euro na realizację pięciu dużych projektów. Mają one poprawić stan infrastruktury kolejowej w województwach: śląskim, opolskim i kujawsko-pomorskim.

Środki, które wyłoży UE, zostaną przeznaczone m.in. na rewitalizację 60-kilometrowego odcinka trasy kolejowej Częstochowa – Fosowskie. Projekt, który będzie realizowany w województwach śląskim i opolskim ma zostać zakończony do czerwca 2016 r. UE za pośrednictwem Funduszu Spójności sfinansuje 48,2 z 85,7 mln euro wydatków.

Innym projektem w tych dwóch województwach, który częściowo sfinansuje Unia, jest remont 69-kilometrowego odcinka Kalety – Kluczbork. Kolejny projekt w regionie opolskim zakłada modernizację 35-kilometrowego odcinka linii kolejowej między Błotnicą Strzelecką a przystankiem Opole Groszowice. Z kolei projekt, który będzie realizowany w województwie śląskim, dotyczy modernizacji kilku linii na odcinkach Zawiercie – Dąbrowa Górnicza i Ząbkowice – Jaworzno Szczakowa.

Więcej informacji o inwestycjach w swoim regionie znajdziesz TUTAJ

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.