Remont katowickiego rynku opóźniony

Remont katowickiego rynku opóźniony

Krajowa Izba Odwoławcza wzięła pod uwagę protest jednego z uczestników przetargu na przebudowę rynku. Jak informuje katowicki Urząd Miasta: – Na dniach zostanie zwołana komisja przetargowa, która będzie musiała przyjrzeć się całemu postępowaniu, biorąc pod uwagę orzeczenie KIO. Na chwilę obecną wiemy tylko, że to orzeczenie KIO przesunie w czasie realizację całej inwestycji trzeciego etapu przebudowy Rynku.

Modernizacja rynku jest jedną z głównych inwestycji Katowic. Miasto planowało tę przebudowę od lat. Na razie udało się odremontować m.in. kanalizację. Na pozostałe prace rozpisano dwa przetargi.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Lestat (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. Avatar
    20 stycznia, 2013 22:38

    Panie Prezydencie. Chciałbym zwrócić uwagę na parking na pl.Wolności. Siedząc na ławce, która jest przeznaczona dla mieszkańców miasta muszę patrzeć na samochody, które parkują zatrzymując się przy samych ławkach. Mam wobec tego pytanie czy miejsca parkingowe muszą być rozlokowane wkoło placu? A nie można by było zrobić tylko strefy parkowania od strony Grodzkiej? Tam jest więcej miejsca, samochody nie podjeżdżają tak blisko ławek.W innym przypadku nie widzę sensu istnienia ławek, skoro muszę siedzieć koło samochodów , które podjeżdżają tak blisko. Taka sytuacje jest chora. Nie widziałem rynku nigdzie w Polsce, żeby siedzący na ławce, siedział przy samochodzie i wdychał jego spaliny. Najlepiej zamieńmy cały plac Wolności w parking i zlikwidujmy ławki. Dziwi mnie, że urzęduje Pan tak blisko i nie widzi tej chorej sytuacji. Ilość miejsc parkingowych i tak nie poprawi sytuacji w handlu miejscowym. Każdy, kto tak uważa, nie ma pojęcia o czym mówi. Handel drobnomieszczański w tak małym mieście niszczą markety, a nie brak możliwości parkowania. Uważam, że parkingi po jednej stronie w zupełności wystarczą, a obserwuję codziennie przez kamerę z waszej strony UM, że ZROBIENIE PARKINGÓW PO CAŁYM OBWODZIE JEST NIEUZASADNIONE -POZDRAWIAM I LICZĘ NA REAKCJę I ODPOWIEDŹ.

  2. Avatar
    19 stycznia, 2013 18:13

    Wykonanie ok. 60 zadań inwestycyjnych na sumę 16,2 mln zł zakłada przyjęty przez Radę Miejską w Nysie budżet gminy na 2013 r. Podczas sesji w dniu 14.01.2013 r. radni podjęli także uchwałę o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 3 w Nysie.