Radom będzie miał nową halę widowiskowo-sportową

Radom będzie miał nową halę widowiskowo-sportową
Możliwość komentowania Radom będzie miał nową halę widowiskowo-sportową została wyłączona, 19/10/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, mazowieckie, publiczne

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Radomiu. Powstanie ona do 2018 r. i będzie najnowocześniejsza na całym Mazowszu. Budowa obiektu może pochłonąć nawet 90 mln zł.

Dofinansowanie z Ministerstwa wyniesie 37,5 mln zł. W tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę inwestycji. Prace prawdopodobnie ruszą na przełomie I i II kartału 2016 r.

Hala zlokalizowana będzie na działce przy ul. Struga. Trybuny będą mogły pomieścić nawet 5 tys. kibiców. W obiekcie będą mogły się odbywać zawody w takich dyscyplinach jak – siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. W sąsiedztwie hali będą prowadzone prace związane z budową nowego stadionu.

Źródło: urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Avatar
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.