Przyszłość rynku nieruchomości biurowych

Przyszłość rynku nieruchomości biurowych
Możliwość komentowania Przyszłość rynku nieruchomości biurowych została wyłączona, 17/12/2013, przez␣, w␣biurowe, Headline, komercyjne, świat

Z publikacji Cushman & Wakefield dotyczącej globalnego rynku nieruchomości biurowych wynika, że w przyszłym roku segment będzie się rozwijał powoli, a dopiero 2015 r. przyniesie wzrost dynamiki i ożywienie. Najbardziej wzrosną stawki najmu w Dżakarcie, Dublinie i Bostonie.

W Stanach Zjednoczonych o ożywieniu rynku nieruchomości decydują wpływy firm z sektora technologicznego i energetycznego. W ciągu kolejnych dwóch lat czynsze wzrosną najbardziej w Bostonie (22 proc.). W Kanadzie, Meksyku i Brazylii prognozuje się wzrost podaży, stawki natomiast mają spaść.

Analitycy z C&W przyznają, że rynek nieruchomości biurowych Półkuli Zachodniej jest bardzo zróżnicowany. Największe wzrosty notuje się zazwyczaj w miastach takich jak Londyn, Sztokholm i Frankfurt. Teraz mają do nich dołączyć także Budapeszt i Dublin.

Więcej na temat lokali komercyjnych w Warszawie

Źródło: inwestycje.pl

Photo by Nelson48 (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.