Przeceny mieszkań na Bielanach i Rembertowie

Przeceny mieszkań na Bielanach i Rembertowie
Możliwość komentowania Przeceny mieszkań na Bielanach i Rembertowie została wyłączona, 08/02/2013, przez␣, w␣Bielany, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Rembertów, Śródmieście, Uncategorized, Warszawa, Wilanow, Żoliborz

W ciągu roku nastąpił spadek średnich cen mieszkań   w Warszawie aż o 4,6 proc. s. W Rembertowie natomiast obniżki przekroczyły 9 proc.

W grudniu 2011 roku na metr mieszkania w Warszawie trzeba było przeznaczyć średnio 8,8 tys. zł. Rok później przeciętna stawka spadła do 8,4 tys. zł

Ceny mieszkań w ciągu roku spadły we wszystkich dzielnicach, z wyjątkiem Śródmieścia. W tej dzielnicy mkw. lokalu podrożał o 0,4 proc. W grudniu 2011 roku za mkw. lokalu używanego w tej dzielnicy trzeba było zapłacić średnio 11018 zł. W grudniu 1012 roku przeciętna stawka poszła w górę do 11058 zł.

Największe spadki odnotowano w peryferyjnych dzielnicach. W Rembertowie ceny ofertowe mieszkań używanych spadły w ciągu roku o 9,2 proc.. z 7243 zł za mkw., do 6576 zł.

Na Bielanach ceny ofertowe spadły o 7,1 proc., z 8,1 do 7,6 tys. zł za mkw. Sporo taniej, bo o 6,8 proc. spadły średnie ceny na Białołęce. Rok temu średnia stawka za mkw. lokalu w tej dzielnicy wynosiła 6,9 tys. zł, teraz jest to 6,4 tys. zł.

W Ursusie analitycy odnotowali spadki o 6,2 proc. – z 7,6 do 7,1 tys. zł. -Warto zauważyć, że spośród tych dzielnic tylko Bielany są skomunikowane z centrum Warszawy linią metra. Inaczej jest w Wawrze, gdzie spadek cen był najmniejszy, bo o 1,2 proc. Dziś na mkw. mieszkania w tej dzielnicy trzeba mieć średnio 7,1 tys. zł. Mieszkanie z drugiej ręki najtaniej kupimy w Wesołej. W tej części miasta za mkw. lokalu trzeba zapłacić 6,4 tys. zł. To o 42 proc. mniej niż w Śródmieściu – liczy Tomasz Piętowski. Niewielki spadek cen dotknął także Wilanowa/ Mieszkania w tej dzielnicy staniały z 2,5 proc. Na Żoliborzu jest taniej o 1,4 proc.

Źródło:

http://www.rp.pl/

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Prorok

Avatar
Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.