Projektanci w sprawie wycinki drzew

Projektanci w sprawie wycinki drzew
Możliwość komentowania Projektanci w sprawie wycinki drzew została wyłączona, 22/01/2013, przez␣, w␣ECO, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Po wycince kilkuset drzew w warszawskim Ogrodzie Krasińskich pojawiło się wielu krytyków tego przedsięwzięcia. Jeden z aktorów, Olgierd Łukaszewicz, złożył nawet zawiadomienie w prokuraturze. Teraz głos w sprawie zabrały osoby, które są odpowiedzialne za projekt modernizacji parku. W sprawie wydano oświadczenie, w którym można przeczytać, że ogród nie jest rezerwatem, a jedynie zabytkiem, co więcej: – Ta wycinka była konieczna dla odtworzenia niezwykle istotnego dla Warszawy widoku z ulicy Andersa i Nowolipki na Pałac Krasińskich. Lipy zasłaniające ten wgląd w ogród posadzone były około 50 lat temu, czyli w czasach, gdy, delikatnie mówiąc, starano się zacierać dowody przedwojennej świetności i urody naszego miasta.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Aktron / Wikimedia Commons (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Avatar
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.